Haber

Muş Valiliği depremzedeler için ‘açık kapı’ hizmeti başlattı

Muş Valiliği, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Nurhak ilçesinde, vatandaşların taleplerinin aktif ve hızlı bir şekilde karşılanabilmesi için “açık kapı” hizmeti başlattı.

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine koordinatör olarak atanan Muş Valisi İlker Gündüzöz’ün koordinasyonunda sarsıntının yaralarının sarılması için çalışma yapılıyor. Bu kapsamda depremzedelerle üst düzey bağlantılar kurmak ve gelen talepleri aktif ve hızlı bir şekilde takip etmek amacıyla Açık Kapı Muş Şube Müdürlüğü ilçede hizmet vermeye başlamıştır.

İlçe meydanına kurulan çadırda depremzedelerin taleplerini alan görevliler, bu talepleri elektronik ortamda kayıt altına alarak takip ve sonuçlandırma işlemlerini yürütüyor.

Çadıra gelip konteyner isteyen vatandaşlardan Ahmet İnan, “Nurhak’ta yaşıyorum. Muş Valiliği ilçemizde çalışıyor. Biz de barınma ihtiyacımızı karşılamak için konteyner talebinde bulunduk. Muş Valiliğimiz. bize yardım ediyor. Devletimize teşekkür ederiz.” söz konusu.

84 yaşındaki Zeynep Özer, “Açık Kapı hizmeti olduğunu duyunca başvurdum. Herkese faydası olur inşallah. Allah devletimize nazar etmesin, tırnağına değmesin. Devletsiz biz olamayız. Allah razı olsun” dedi. polisimize, askerimize, milletimize ve devletimize sahip çıkın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu