Yaşam

Oğuz Kaan Salıcı kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Oğuz Kaan Salıcı’nın Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Son günlerde gündeme gelen isimlerden biri de TBMM Üyesi Oğuz Kaan Salıcı. CHP’nin teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı olan Salıcı’nın seçimden sonra partinin genel başkanı olacağı söyleniyor. Pek çok kişi ünlü siyasetçinin hayatını araştırıyor. Aynı zamanda siyaset bilimci olan Salıcı’nın kariyeri de oldukça merak ediliyor. Peki Oğuz Kaan Salıcı kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte Oğuz Kaan Salıcı’nın hayatı ve siyasi mesleği…

Oğuz Kaan Salıcı kimdir?

Oğuz Kaan Salıcı, 16 Ocak 1972’de Gaziantep’te doğdu. Aslen Adıyamanlı olan Salıcı, babasının memuriyeti nedeniyle çocukluğunu birçok farklı şehirde geçirdi. Adıyaman Cumhuriyet İlkokulu’nda okuduktan sonra Elazığ Anadolu Lisesi’ne geçti.

Ancak babasının görevi nedeniyle liseyi Eskişehir Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra üniversite için İstanbul’a geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okurken Sosyal Demokrat Üniversite Öğrencileri Platformu ve Demokrasi İçin Gençlik Platformu’nun kuruluş çalışmalarında yer aldı.

Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı ve Sosyal Demokrasi Vakfı üyesi olan Salıcı, 2011 yılında CHP İstanbul il başkanlığına atandı.

2012 yılında yapılan kongrede il başkanı seçildi ve 2014 yılında görevinden istifa etti. Sırasıyla 25, 26 ve 27. dönem İstanbul Milletvekili olan Salıcı, 2018 yılında CHP teşkilatlarından sorumlu genel başkan yardımcılarından biri oldu. Halen aynı görevi sürdüren siyasetçi, uygun düzeyde İngilizce bilmektedir.

Oğuz Kaan Salıcı Evli mi?

Oğuz Kaan Salıcı, eski bakanlardan Ziya Halis’in kızı Gülizar Halis ile 2014 yılında dünyaevine girdi. Çiftin iki çocuğu var.

buca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu