Haber

Nurdağı’nda depremzedeler konteynerlere yerleştirildi

GAZİANTEP’in Nurdağı ilçesinde evleri yıkılan depremzedeler konteynerlere yerleştirilmeye başlandı. Şehit aileleri, kronik hastalığı olanlar ve depremde yakınlarını kaybedenlere öncelik verildi.

Kahramanmaraş merkezli depremler, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde büyük yıkıma neden oldu. Yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği ilçede çok sayıda bina yıkılırken, binlerce ev hasar gördü. Afet sonrası yaraların sarılmaya çalışıldığı ilçede, depremzedelerin çadırlardan konteynerlere taşınması için çalışma yapılıyor.

Konteyner kent heyeti, zemin etütleri yapılan ve altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde devam ediyor. İlçe merkezinde yapımı tamamlanan konteyner kente bugün depremzedeler yerleştirilmeye başlandı. Öncelik şehit aileleri, kronik hastalığı olanlar ve depremde yakınlarını kaybedenlere verildi. Konteynere yerleşen şehidin babası Ökkeş Önek, “Depremde büyük korku yaşadık ve evimiz yıkıldı. Şehit babası olduğum için önceliğe göre beni konteynere yerleştirdiler. Mayıs Allah ondan razı olsun.” Depremde 9 yakınını kaybeden Ali Aydın, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte konteynere yerleştiğini belirterek, “Çadır çok soğuktu, gece neredeyse dayanılmaz oldu. Çadırdan daha iyi olduğu için mutlular.”

Emine Demirdelen de depremde çok sayıda yakınını kaybettiğini belirterek, “Hayatımızın tarifi yok. Yakınlarımızın hepsi enkaz altında kaldı. Evlerimiz yıkıldı, biz sadece hayatta kaldık. Çadırlarda yaşam mücadelesi veriyorduk. Günlerce, şimdi konteynırda kalacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu