Haber

Gana Cumhuriyeti, Türk Kızılayı aracılığıyla deprem bölgelerine çikolata bağışladı

GANA Cumhuriyeti, Türk Kızılayı aracılığıyla Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen şehirlere çikolata bağışında bulundu.

Dünyanın değerli kakao üreticilerinden Gana Cumhuriyeti, 6 Şubat’ta depremin vurduğu illere çikolata bağışında bulundu. Mersin Limanı’na gemiyle ulaştırılan 6.500 paket içilebilir çikolata ve 1.666 paket sürülebilir çikolata Türkiye’ye getirildi. Kamyonlarla Kızılay Adana Bölge Deposuna. Burada Gana’nın Ankara Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton ve Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı’nın katılımıyla bağış töreni düzenlendi.

‘BİZ MUTLUYUZ’

Büyükelçi Ashietey-Odunton, Türkiye ile ilişkilerinin geçmişe dayandığını ve böyle bir dönemde yardım etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye ile ilişkilerimiz 1960’lı yıllara dayanıyor. Bu aşamada Türkiye’ye yardım etmemek doğru olmaz. Böyle bir dönemde devlet adına yardım yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Ramazan Saygılı, “Gana hükümetine teşekkür ediyorum. Afrika’nın sıcak ikliminden yaralarımızı sarmak için oradan buradan kakao, çikolata gönderdiler. Hem kurum adına hem de ülkem adına teşekkür ediyorum. “

Törenin ardından çikolata yüklü iki kamyon deprem bölgelerine doğru yola çıktı. Ayrıca Adana Kız Lisesi öğrencilerine çikolata dağıtıldı.

haberkocasinan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu