Haber

Esenler Belediyesi Akıl Oyunları Şampiyonası’nda çeyrek final heyecanı

Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Akıl Oyunları Şampiyonası’nda çeyrek final heyecanı yaşanıyor. Şu ana kadar 210 karşılaşmanın oynandığı müsabakalarda çeyrek final karşılaşmaları 7 Şubat’ta yapılacak.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Akıl Oyunları Şampiyonası’nda çeyrek final maçları başladı. İlçe sınırları içindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin katıldığı yarışma Kasım ayında başladı. Dört farklı grupta beş farklı oyun üzerinden düzenlenen yarışmalarda yoğun bir çalışma içerisinde olan yarışmacılar, hem pratik zekalarını geliştirdiler hem de eğlenceli vakit geçirdiler.

Üç aylık süre sonunda toplam 210 müsabakanın gerçekleştiği müsabakalarda grup bazında ilk 2’ye giren takımlar çeyrek finale yükselmeye hak kazandı. Çeyrek final karşılaşmaları 7 Şubat Çarşamba günü İTO 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, yarı final ve final karşılaşmaları ise 19 Şubat Pazartesi günü Dr. Mehmet Öcalan Spor Kompleksi’nde.

Yarışmada koordinatör öğretmen olarak görev yapan Aksoy Kız İmam Hatip Lisesi’nden Muhammed Aral, öğrencilerin bu yıl yarışmalara daha istekli katıldığını belirterek, “Öğrenciler hem hızlı düşünmeyi öğreniyor hem de kendi yaptıkları bir etkinliğe katılıyorlar. Okulumuzda öğrencilerin zeka oyunlarına katılma istekleri önceki yıllara göre daha yüksek.” “Daha da arttı. Esenler genelinde ciddi bir gelenek haline gelen bu sürecin tüm katılımcı öğrencilerin hayatına dokunduğunu ve dokunacağını düşünüyorum. Emeği geçen ilgili kurumlara teşekkür ediyorum.” – İSTANBUL

kelkit-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu