Haber

Dolandırıcı merhamete geldi: ‘Depremde hile yapmam’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde binlerce insan hayatını kaybetti. Enkaz ve depremden kurtulan vatandaşlar sığınak aramaya başladı.

Kimi arabalara sığınmaya başlarken kimi de yakınlarının yanına sığındı. Sabah gazetesinin haberine göre evi yıkılan bir vatandaşın araç kiralamak için yaptığı görüşme sırasında sürpriz bir durum ortaya çıktı.

Otomobili getirmek için pozisyon alan vatandaşın sarsıntı bölgesinde olduğunu fark eden dolandırıcı, karşı tarafın depremzede olduğunu öğrenince dolandırıcı olduğunu itiraf etti.

“Efendim biz dolandırıcıyız ben depremzedeleri dolandıramam” diyen kişi, depremzedeler için araç kiralayan diğer dolandırıcılar hakkında uyarıda bulundu.

Konuşmasının devamında 5 günlüğüne bin 500 liraya araç kiraladığını söyleyen dolandırıcı, aracı vale ile teslim edeceklerini söyledi. Pozisyonun sallanma bölgesinde olduğunu anlayan dolandırıcı,

‘Deprem için araç mı istiyorsunuz efendim’ sorusuna depremzede, ‘Evet evlerimize giremiyoruz’ yanıtını vererek, ‘Efendim biz dolandırıcıyız, depremzedeleri dolandıramam’ dedi. Çok sayıda araba kiralama dolandırıcılığı var. Dikkatli olun sahte sitelere paranızı kaptırmayın’ uyarısında bulundu.

Depremzedenin kendisine teşekkür etmesi üzerine dolandırıcı, güvenilir bir araç kiralama sitesi sunarak araç gelmeden parayı çöpe atmamalarını söyledi.

haberaltintas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu