Haber

Çin’in Qinzhou Limanı Ocak-Kasım Aylarında Dış Ticarette Güçlü Büyüme Bildirdi

Hava fotoğrafı, Çin’in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ndeki Qinzhou şehrinde bulunan Qinzhou Limanı’nı gösteriyor, 3 Kasım 2022. (Fotoğraf: Zhang Ailin/Xinhua)

NANNING, 23 Aralık (Xinhua) — Güneydeki Qinzhou Limanı’ndaki Yeni Uluslararası Kara-Deniz Ticaret Koridoru aracılığıyla ilk 11 ayda yıllık %98.9 artışla 100.55 milyar yuan (14.42 milyar $) Çin yerel gümrük yetkililerinin bildirdiğine göre ülke. ) değerinde ithal ve ihraç edilen malların ticareti yapılmıştır.

Çin’in batısındaki iller ile Güneydoğu Asya Birliği ülkeleri arasında ortaklaşa kurulan bir ticaret ve lojistik yolu olan kara-deniz ticaret koridorunda Qinzhou ve Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ndeki diğer limanlar önemli ticaret kapıları olarak öne çıkıyor. Milletler (ASEAN).

Nanning Gümrük İdaresi, limandan ithal edilen ticari mallar arasında ham petrol, soya fasulyesi, manganez cevheri, kağıt hamuru ve kömürün yer aldığını belirterek, ihraç edilen ürünler arasında benzin, uçak yakıtı, gıda sınıfı fosforik asit ve beyaz kartonun yer aldığını bildirdi.

Batı Çin ile orta ASEAN ülkeleri arasındaki sınır ötesi lojistik ve ticaret için değerli bir platform olan Qinzhou Limanı, şu anda Batı Çin’deki 12 il düzeyinde bölgeyi ve ASEAN’ın değerli limanlarını yük trenleri ve 40 konteyner nakliye yolu ile birbirine bağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu